Strona główna > NFL, Sebastian Janikowski > Eagles wygrali z Giants w meczu na szczycie

Eagles wygrali z Giants w meczu na szczycie

Sheldon Brown #24  i Mario Manningham #82 w meczu Eagles z Giants

Sheldon Brown #24 i Mario Manningham #82 w meczu Eagles z Giants. PHOTO @ Nick Laham/Getty Images

Sebastian Janikowski trafiał nawet z 54-ech jardów, oraz 33 jardów, ale na niewiele to się zdało. Z kontuzjowanym quarterbackiem Bruce’m Gradkowskim Oakland Raiders doznali dziewiątej porażki w sezonie ulegając Washington Redskins 13-34.

Po rozbudzającym apetyty zaskakującym zwycięstwie przed tygodniem w Pittsburghu, niedzielny mecz z Redskins okazał się brutalnym powrotem do rzeczywistości. Pierwsze dwie kwarty nie zapowiadały jednak tak wysokiej porażki Raiders. Stołeczni na minute przes przerwą zdobyli przyłożenie dające im prowadzenie 17-10.

Do połowy trzeciej kwarty……

……wszystko wydawało się być pod względną kontrolą Raiders. jednak nie potrafili oni zdobyć punktów. Celny strzał Sebastiana Janikowskiego z 54-ech jardów w połowie trzeciej odsłony okazał się ostatnią tego dnia zdobyczą punktową. To właśnie w trzeciej kwarcie kontuzji kolana doznał bohater poprzedniego meczu rozgrywający Bruce Gradkowski, który do momentu gdy był zdrowy zdołał podać na 153 jardy. Zastępujący go JaMarcus Russell grał fatalnie nie dając formacji ataku żadnych szans na odrobienie strat. Czasu nie marnowali za to Redskins i po dwóch niemal identycznych przyłożeniach runningbacka Quintona Ganthera oraz trafieniu z 41 jardów Grahama Gano, goście z Waszyngtonu pewnie wygrali 34-13.

Rekord musi poczekać

Tuż przed przerwą szanse na pobicie rekordu wszechczasów miał Sebastian Janikowski, ale jego strzał z 66-jardów nie doleciał do bramki

– Nie trafiłem w piłke czysto, dlatego nie doleciała do bramki. Z tak dużej odległości muszę uderzać pod nieco innym kątem. Gdybym z 66 jardów uderzył tak samo dobrze jak przy fieldgoalu, który trafiłem z 54 jardów to najprawdopodobniej miałbym rekord NFL wszechczasów – powiedział nam po meczu Sebastian Janikowski.

Szanse na rekord Polak będzie miał już w niedziele w meczu z Broncos w Denver, gdzie jest najbardziej rozrzedzone powietrze stąd piłka leci tam dalej.

Eagles górą na Giants Stadium,

W najlepszym meczu kolejki po porywającej wymianie ognia i ofensywnych fajerwerków Philadelphia Eagles okazali się lepsi od New York Giants, pokonując ich 45-38. Tak dla Giants jak i Eagles był to bardzo ważny mecz, którego stawką było przodownictwo w dywizji NFC East. Po pierwszych dwóch kwartach to Eagles schodzili na przerwe prowadząc 30-17. Jednak po przerwie odpowiedź Gigantów była 14-stopunktowa. Najpierw Brandon Jacobs przedarł się przez szpaler obrońców w pole punktowe, a następnie Eli Manning kapitalnym podaniem na 61 jardów do Domenika Hixona. Te dwie akcje dały Prowadzenie Giants 31-30, ale tylko na 15 sekund. Długie 60 jardowe podanie Donovana McNabba ( w calym meczu 275 jardów 2TD, 1 INT) do DeSeana Jacksona dało z kolei sześciopunktowe prowadzenie Eagles 37-31. Giants na to tak szybko nie potrafili znaleźć riposty, za to goście zdołali powiększyć przewage. Po jednojardowym przyłożeniu Leanarda Weavera i skutecznej akcji za 2 punkty na niespełna 6 minut do końca Eagles mieli 14 punktów przewagi 45-31.  Coprawda na pótorej minuty przed końcem Eli Manning zdołał podać do Kevina Bossa w pole punktowe, redukując straty ale to wszystko na co w niedzielny wieczów pozwolili obrońcy Eagles.

Ważne punkty, nie jardy

W całym meczu łącznie zdobyto 83 punkty najwięcej w histori meczów obu zespołów, Eli Manning podawał na łączną odległość 391 jardów i 3 przyłożenia, jednak jak po meczu powiedział trener Giants Tom Coughlin nie ważne są jardy gdy nie wygrywa się meczów.

Giants mimo bolesnej porażki nadal zachowują szanse na playoffy, w najbliższą niedziele w Waszyngtonie zmierzą się z Redskins.

Jets w Tampie jak w raju

Mimo kontuji quarterbacka Marka Sancheza, wyjazd na mecz z Buccaneers okazał się dla Jets sympatycznym wypadem do ciepłych krajów. Zastępujący Sancheza, Kellen Clemens podał na 111 jardów, ale na więcej nie musiał. Sam mecz był spacerkiem dla Odrzutowców, po dwóch kwartach prowadzili oni 19-0, a formacja obronna Jets dominowała na boisku. Defensorzy Jets aż trzykrotnie łapali podania rozgrywającego Bucs Josha Freemana i to zadecydowało o łatwej wygranej. Jets w najbliższą niedziele u siebie o 13.00 podejmą Atlante Falcons.

Chargers zdobyli Dallas

W innych meczach na uwage zasługuje porażka u siebie Cowboys z Chargers, nadal z kompletami zwycięst niepokonani pozostają Colts i Saints. Święci znów wprawdzie tylko trzema punktami ale wygrali w Atlancie.

Komplet wyników 14-ej kolejki sezonu zasadniczego, w nawiasach bilans zwycięstw i porażek

Cleveland Browns (2-11) – Pittsburgh Steelers (6-7) 13-6

Houston Texans (6-7) – Seattle Seahawks (5-8) 34-7

Baltimore Ravens (7-6) – Detroit Lions (2-11) 48-3

Jacksonville Jaguars (7-6) – Miami Dolphins (7-6) 10-14

Tampa Bay Buccaneers (1-12) – New York Jets (7-6) 3-26

New England Patriots (8-5) – Carolina Panthers (5-8) 20-10

Minnesota Vikings (11-2) – Cincinnati Bengals (9-4) 30-10

Kansas City Chiefs (3-10) – Buffalo Bills (5-8) 10-16