Strona główna > NFL, Sebastian Janikowski, Super Bowl > Indianapolis Colts zagrają w Super Bowl 44

Indianapolis Colts zagrają w Super Bowl 44

Indianapolis Colts w finale konferencji AFC pokonali New York Jets 30-17 i po raz czwarty w historii klubu i po raz drugi w ciągu ostatnich czterech lat zagrają w Super Bowl.

Peyton Manning udowodnił że jest prawdziwym kapitanem i liderem. PHOTO @ GETTY / Andy Lyons

Jets tylko na początku meczu napędzili stracha kibicom Colts i jeszcze na 73 sekundy przed przerwą prowadzili różnicą 11-stu punktów, później sprawy pod kontrole wzięli gospodarze. Jeszcze przed przerwą Peyton Manning podając do Austina Collie na 16 jardów zredukował przewagę Odrzutowców do czterech punktów doprowadzając do stanu 13-17. Na strachu się skończyło bowiem po przerwie znakomicie zabezpieczany Peyton Manning zagrał koncertowo, dwukrotnie podawał na przyłożenia do Pierra Garsona na 4 jardy i w czwartej kwarcie do Dallasa Clarka na 16 jardów.

Odbierajacy Colts Pierre Garcon #85 łapie podanie Peytona Manninga, a próbuje go zatrzymać Lito Shepard. PHOTO @ GETTY / Elsa

Peyton Manning w całym meczu podawał łącznie na 377 jardy i 3 przyłożenia, mimo tego że dwukrotnie obrońcy Jets zdołali powalić go na murawe to udowodnił on że zasłużenie w swoim fachu uznawany jest za najlepszego na świecie. Jednak po przerwie Jets nie potrafili znaleźć sposobu na skorygowaną obrone Colts. a ofensywa z Indiany zdołała podwyższyć prowadzenie. Po strzale Matta Stovera z 21 jardów Colts na dwie i pół minuty do końca prowadzili już 30-17 i tylko cud mógł uratować Odrzutowców, ale na niego zabrakło czasu.

Przeciwnikami Colts w tegorocznym Super Bowl, który rozegrany zostanie 7-go lutego na Florydzie będą zwycięzcy trwającego finału konferencji NFC  New Orleans Saints  lub Minnesota Vikings.